Еко-готель NOMAD HOUSES

scroll

Відпочиньте від міської суєти

Проект Nomad houses є частиною екосистеми модульних будинків BY HOME і являє собою еко-готель, розташований в головному туристичному центрі Білорусі - на Браславських озерах. Комплекс з 6-10 невеликих за площею будиночків з сучасною архітектурою і всією необхідною інфраструктурою призначений для відпочинку від міської суєти в оточенні незайманої природи національного парку.

 

 • Площа: 1 га
 • Масштаб проекту: 6-10 будинків
 • Рік: 2023
Невелика площа
Скандинавський дизайн
Рекреаційна інфраструктура
Приватність і усамітнення
Зв'язок з природою

Головне - ідея

Концепція Nomad Houses сформувалася з потреби розвитку внутрішнього туризму.

В умовах, коли подорожі по світу стають все складніше, а запит на них досі є, ми, як архітектори, бачимо свою функцію в відкритті цікавих локацій і створенні туристичної інфраструктури всередині країни.

Браславські озера - перше місце, з якого ми вирішили почати реалізацію нашої концепції, тому що це регіон з унікальною неторканою природою і багатим культурно-історичним спадщиною. Головна цінність території - це озера льодовикового походження в оточенні реліктового лісу з обилием диких тварин і рідкісних рослин, які можна побачити тільки тут.

Цьому місцю не вистачало тільки одного - стильної сучасної архітектури.

NOMAD HOUSES

Генплан поселка

Для розміщення комплексу ми спеціально шукали ділянку в красивому природному оточенні з пішої доступністю до озера, близькістю до міської інфраструктури та зручним під'їздом з траси, так як ретельно продумана інфраструктура формує у відвідувача позитивний досвід від перебування в нашому еко-готелі.

NOMAD HOUSES

Нам вдалося знайти ділянку, що задовольняє всім цим критеріям. Підхід до озера з благоустроєним пляжем знаходиться в 100 метрах від комплексу і проходить через сосновий ліс. Тут же ми організували заїзд з траси з лісовою парковкою.

Інфраструктура

На ділянці ми плануємо розмістити баню, господарський блок для зберігання спортивного інвентаря та від 6 до 10 будинків двох типів:

 1. Camp B з житловою площею 17 м2
 2. Camp C з житловою площею 35 м2
 3. Camp C Flat з житловою площею 35 м2
 4. Camp SPA з загальною площею 55 м2
NOMAD HOUSES

Тип Camp B

 

 

 

Компактний будиночок для відпочинку 1-2 людей. Основний і єдиний житловий модуль включає в себе зону відпочинку, кухню, санвузол і електросауну. Як зовнішній, так і внутрішній вигляд будинку служить зразком чистого скандинавського мінімалізму і служить фоном для головного акценту - неторканої заповідної природи Браславського заповідника.

План будинку

План будинку

 

1.

Зона відпочинку

4 м²

2.

Кухня

5.5 м²

3.

Санвузол

3 м²

4.

Сауна

3.5 м²

5.

Тераса

6 м²

 

ВСЬОГО

22 м²

Головна відмінність і одночасно перевага сільського будинку від міської квартири - наявність тераси, де можна проводити час на відкритому повітрі і з якої ми можемо потрапити в особистий відкритий басейн.

NOMAD HOUSES

Camp B Інтер'єр

 

Незважаючи на те, що площа будиночка досить компактна, за рахунок грамотних планувальних рішень ми розмістили все необхідне як для короткочасного, так і більш тривалого проживання. В кухонній зоні ми сховали вбудований холодильник і організували місце для зберігання столових приналежностей. Подіум, на якому розташований кухонний острів, одночасно є основою для величезного двоспального ліжка.

Освітлює простір світильник, вбудований в конек на з'єднанні двох схилів даху. Опалюється простір двома радіаторами, закріпленими на стінах.

Санвузол і сауна

Зліва від входу ми розмістили систему зберігання речей, в цій же частині будинку у нас знаходиться блок санвузла. Це приміщення з теплою підлогою і всім необхідним сантехнічним обладнанням, але головна особливість як цього блоку, так і будиночка в цілому - наявність сауни.

На даний момент селище повністю реалізовано і вже активно приймає відвідувачів. Для оренди доступні будинки різної площі та панорамна сауна з купеллю на дровах.

NOMAD HOUSES

Тип Camp C

 

 

 

Будиночок трохи більшої площі порівняно зі своїм попередником для відпочинку 2-5 людей з просторою терасою. Основний і єдиний житловий модуль включає в себе зону відпочинку, кухню і санвузол. Тут, порівняно з попередньою моделлю, виділена зона відпочинку, а також організовано обіднє місце.

План будинку

 

1.

Спальня

7.2 м²

2.

Санвузол

6.2 м²

3.

Кухня-вітальня

15.6 м²

4.

Зона відпочинку

6 м²

5.

Тераса

15 м²

 

ВСЬОГО

50 м²

Camp C Інтер'єр

 

В інтер'єрі будиночка Camp C ми використали всі ті ж прийоми, що і в Camp B. Стилістично це класичний скандинавський мінімалізм з переважанням природних матеріалів. Основні відмінності від будиночка попередньої моделі носять планувальний характер. Тут більш простора обідня зона з піччю на дровах і окремо виділена зона для відпочинку.

Зона санвузла в цьому будинку більшої площі, але без власної сауни, однак на території комплексу буде розташована баня.

В зоні спальної ми розмістили також велику двоспальну ліжко з гардеробною. Освітлення вбудовано по периметру стелі, а над ліжком ми розмістили точкові світильники.

Таким чином, завдяки варіативності моделей будинків, гості еко-готелю можуть підібрати для себе найбільш підходящий варіант.

NOMAD HOUSES

Тип Camp C Flat

 

 

 

Компактний модульний будиночок для відпочинку 2-5 людей, з можливістю транспортування. Включає в себе зону відпочинку, кухню, санвузол, терасу відкритого типу для барбекю.

План будинку

 

1.

Спальня

7.2 м²

2.

Санвузол

6.2 м²

3.

Кухня-вітальня

15.6 м²

4.

Зона відпочинку

6 м²

5.

Тераса

20 м²

 

ВСЬОГО

55 м²

Camp C Flat Інтер'єр

 

В інтер'єрі будиночка Camp C Flat ми використали всі ті ж прийоми, що і в попередніх. Стилістично це класичний скандинавський мінімалізм з переважанням природних матеріалів. Основні відмінності від будиночка попередньої моделі носять планувальний характер. Тут більш простора обідня зона з піччю на дровах і окремо виділена зона для відпочинку.

В зоні спальної ми розмістили також велику двоспальну ліжко з гардеробною. Освітлення вбудовано по периметру стелі, а над ліжком ми розмістили точкові світильники.

NOMAD HOUSES

Сауна Camp SPA

 

 

 

Модульна сауна з панорамним склінням, просторою терасою і вуличною купеллю на дровах.

План будинку

 

1.

Зона відпочинку

13 м²

2.

Сауна

4.2 м²

3.

Душова

1.4 м²

4.

Санвузол

2 м²

5.

Тераса

26 м²

6.

Зона купелі

9 м²

 

ВСЬОГО

55 м²

СПА-сауна включає в себе зону відпочинку, кухню, санвузол і сауну. Вона виконана в стилі скандинавського мінімалізму, що служить фоном для головного акценту - неторкнутої заповідної природи Браславського заповідника.

Матеріали для будівництва вибрані з урахуванням екологічної безпеки і довговічності. Основними матеріалами є дерево і скло, що створює відчуття єдності з природою і дозволяє насолоджуватися видами національного парку.

NOMAD HOUSES

Дизайн код

Якщо коротко та ємно позначити дизайн-код даного проекту – це скандинавський мінімалізм із дерев'яними фасадами, панорамним склінням та величезними терасами. Колірна гамма, як і набір оздоблювальних матеріалів, дуже лаконічні. Оздоблення фасадів та терас виконано з вугільно-чорного дерева у поєднанні з профнастилом на даху такого ж відтінку. Total black комплекс виглядає органічно на тлі темних стовбурів соснового лісу, при цьому не втрачає своєї виразності за будь-якої погоди.

Внутрішнє простір будиночків засноване на поєднанні трьох відтінків: природний колір дерева в обробці стін, білий - в обробці поверхонь, антрацитовий - в деталях. Абсолютна лаконічність для відпочинку від візуального та інформаційного шуму великих міст з концентрацією на природному оточенні.

Роблячи ставку на архітектурну виразність і ефектність комплексу, ми створюємо передумови для формування маркетингових механізмів, які нерозривно пов’язані з функціонуванням будь-якого бізнесу.

NOMAD HOUSES

Архітектура і маркетинг

 

 

Маркетингова складова є для нас невід'ємною частиною архітектурного проектування. Незалежно від сегмента конкретного проекту, ми завжди дотримуємося одного принципу: ми створюємо архітектуру, яка сама себе просуває. Якість, яка говорить за себе, і образ, який запам'ятовується без зайвої реклами.

На даному етапі в проекті Nomad Houses нам вже вдалося створити "інстаграмний образ", яким хочеться ділитися з друзями та підписниками, але цей ефект ми плануємо посилити.

NOMAD HOUSES
Публікації у пресі

 • Огляд модульних будинків у глемпінгу NOMAD HOUSES: панорамна лазня, зелена покрівля, унікальний ландшафт
  Огляд модульних будинків у глемпінгу NOMAD HOUSES: панорамна лазня, зелена покрівля, унікальний ландшафт
  Як розвивається наше власне еко-селище з орендних модульних будинків NOMAD HOUSES — унікальне туристичне місце на карті Браславського краю. Крім орендних будиночків у комплексі з’явився цілий спа-комплекс із панорамною лазнею, терасою, душем зі скляним дахом та вуличною купеллю на дровах — все це дарує зовсім новий досвід взаємодії із сучасною архітектурою та природним оточенням.
  28 Nov. 2023

Сподобався проект?

Поділіться посиланням:
scroll
Наші проекти

Можливо вам будуть цікаві інші напрямки і проекти нашої студії:

Напишіть нам

Ми відповімо на будь-які питання, що вас цікавлять.